Payam Ekolojik Badem Köyü

TOÇEV; Payam Ekolojik Badem Köyü ile Çocukların Geleceğine Işık Tutmak için Yola Çıktı. 

Manisa/Demirci’de bulunan projemiz, tarıma dayalı bir gelir modelidir. TOÇEV Payam Ekolojik Padem Köyü Projesi, vakfımıza, uzun ömürlü, sürdürülebilir bir gelir modeli arayışlarımız sonucunda doğmuştur. 53 dönüm arazi üzerinde gerçekleştirilecek olan projemiz için ilk etapta 30 dönümünde dikim yapılacaktır.

Gelir Modelimiz çerçevesinde, ilk yılımızda Badem Köyü için arazimizin tüm hazırlık işlemleri gerçekleştirilecektir. Sonrasında fidanlarımız toprakla buluşacaktır. Badem Köyümüzden elde edilen gelir, bakım giderleri ile satış komisyonları düşüldükten sonra Vakfımıza aktarılacaktır. Çocuklarımızın geleceği için bağışlardan bağımsız sürdürülebilir bir gelir modeli yaratmak mottosundan yola çıktık.

TOÇEV Payam Ekolojik Badem Köyü Projesi ile çocuklarımız için geleceğe yatırım yapıyor ve üreterek eğitimlerine destek olacak bir model geliştiriyor. Bağışlardan bağımsız sürdürülebilir bir gelir modeli oluşturuyor.

Tarımsal faaliyetlerin her geçen gün azaldığı ülkemizde topraklarımıza sahip çıkıyor. Organik tarım ilkelerine uyarak toprağımızın zenginleşmesini sağlıyor ve bize ürünler sunuyor.

Çocuklarımız için organik tarımın ilkelerini öğrenip uygulayabilecekleri, topraklarını koruyarak gelir elde etmenin yollarını keşfedebilecekleri sağlıklı ve gelişime açık bir kamp ortamı yaratıyor.

Proje, tarıma dayalı bir gelir modeli. Uzun araştırmalar sonucunda değeri her geçen gün artan, diğer ağaçlara göre oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü olan badem yetiştiriciliğine karar verilmiş.

Önümüzdeki yıllarda Payam Ekolojik Badem Köyü büyüyecek ve TOÇEV çocukları bağıştan bağımsız bir modelde eğitimlerine devam etmeleri sağlanacak.

Sizlerde Gönülden Sorumlu Olmak İstiyorsanız fidan satın alabilir, çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunabilirsiniz.

Fidan Bağışı İçin

BAĞIŞÇILARIMIZ

Icon Heading